[ Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Forum ˇ Download ˇ Linki ˇ Kategorie Newsów ˇ STOP INTERNETOWYM NAPINACZOMPoniedziałek, Październik 22, 2018 ]

Odra Wodzisław-Gks Bełchatów

Terminarz I ligi ułożony był tak, że mieliśmy 2 mecze wyjazdowe w ciągu 5 dni, pierw Kraków, no i wczoraj Wodzisław.

Zapisy na mecz z Odrą trwały tylko 2 dni, jednak krótki czas ich trwania, jak i to że wyjazd był w piątek nie przeszkodziło nam pokazać się we Wodzisławiu przyzwoitą liczbą.

Zbiórka o 9.45 pod stadionem, wszystko sprawnie, i około godzinę później wyjeżdżamy z Bełchatowa w 2 autokary.
Jeszcze przed Częstochową mamy przymusowy postój, wszystko spowodowane bezmyślnym zachowaniem jednego z Nas, sytuacja robi się nerwowa, bowiem pod znakiem zapytania stała nasza dalsza podróż.
Z Częstochowy przyjeżdżają oddziały specjalne, spisywanie, i fotografowanie każdego z Nas, ostatecznie po 1,5 godzinnym postoju zapadła decyzja że jedziemy dalej.

Sporo czasu stracone w okolicach Częstochowy więc dalej jedziemy już bez postojów, tak aby zdążyć na mecz.
Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem spotkania meldujemy się pod sektorem dla przyjezdnych we Wodzisławiu, wchodzenie na stadion sprawne, obyło się bez większych problemów, weszli również Ci którzy na listę zapisać się nie zdołali.

Łącznie jest Nas 110 osób, na płocie wiszą 2 flagi, "GieKSa", oraz jedna nowa "Ultras", od samego początku prowadzimy jakiś tam doping, jednak nie był on za specjalny.
Jak to we Wodzisławiu nie zabrakło wyzwisk słownych z miejscowymi, ale chociaż dzięki temu było bardziej wesoło na sektorze...

Ciekawsze mecze bywają za halą podczas sparingów, nasi grajkowi przegrywają 1:0, warto dodać iż po przerwie zimowej nasz zespół nie zdobył jeszcze ani jednej bramki.

Powrót męczący, jeden dłuższy postój, i o północy w spokoju rozchodzimy się na osiedla.

Źródło:e-gks.info

Cracovia - Górnik Zabrze
Gości ok. 350 osób. Małe potyczki z policją i ochroną.

Podbeskidzie - Tur Turek
Na stadionie ok. 4 tysięcy ludzi, w młynie jakieś 110-120. Na płocie wiszą 3 flagi. Doping średni (raz lepiej raz gorzej).

Gości 0

Płomień Myslino - Gwardia Koszalin (0-4)
Gości:50 w tym 3 FC Białogard oraz 3 FC Polanów.
Doping przez cały mecz.

Jagiellonia - Zagłębie Sosnowiec
Kibiców gości 140, z flagami.
Na meczu spokój.Jaga prezentuje oprawę koszulka pasiak

Polonia Bytom - Korona Kielce
Gości:300 osób ( 4 pełne autokary, auta, pociąg). Przez cały mecz prowadzimy bardzo dobry doping. Mamy ze sobą 5 flag w tym jedna KSP. Prezentujemy pasy materiału tworzące napis Żółto-czerwona elita z ludkiem z flagi. W obie strony - mimo prowokacji policji - cisza i spokój.

Ruch Chorzów - Widzew
Gości na meczu zgodo wym około3,300
Ruch prezentuje:
-Trans:Dziś Kosovo jutro Śląsk
-Flagowisko z biało-niebieskich flag
-Sektorówke która leżała cały mecz na stadionie na neutralnym gruncie(bez kibiców)Wojowników 2 Widzew&Ruch)

Odra Opole - Polonia Warszawa
Na ten mecz kibice w Opolu czekali od dawna. Składało się na to kilka czynników: był to pierwszy mecz na opolskim stadionie w tym roku, przeciwnikiem była drużyna aspirująca do walki o ekstraklasę, a wynik naszych piłkarzy w Jastrzębiu mógł zadowalać. Spodziewaliśmy się więc, że na meczu frekwencja dopisze, i jak się okazało mieliśmy rację - mecz obejrzało ponad 4 tys. widzów, a młyn liczył tego dnia ponad 700 osób. Doping jak na taką liczbę ?średni, choć czasami było naprawdę dobrze. W pierwszej połowie prezentujemy sektorówkę - koszulkę. Na początek drugiej połowy rzucamy konfetti i jedziemy z dopingiem, mimo niekorzystnego wyniku. Następnie prezentujemy naszą główną oprawę - transparent Nie byliśmy pierwsi - nie będziemy ostatni? oraz sektorówkę przedstawiając ojca prowadzącego za rękę swojego syna, na niebiesko-czerwonym tle. Doping do końca meczu dobry, a po zdobyciu wyrównującej bramki bardzo dobry. Nie obyło się również bez pozdrowień dla PZPN-u oraz Listkiewicza. Z nami kibice Polonii Bytom i Zagłębia Lubin, którym dziękujemy za wsparcie. Kibiców z Warszawy kilkunastu. Last Drakkar '06

Olimpia Grudziądz - Elana Toruń
W Grudziądzu zameldowało się nas 520 w tym 140 kibiców Jezioraka Iława, 90 z WfcG i 1 Ruch Chorzów. Na płocie wywiesiliśmy 6 flag w tym po jednej Jezioraka i WfcG. Nasz doping tylko w pierwszej połowie był dobry, do momentu... o tym nie będe tu pisał. Gospodarzy w młynie ok 80, reszta bez komentarza...
Na koniec wielkie podziękowania dla Ziomali za wsparcie!

LKS Nieciecza - Unia Tarnów
Nas na wyjezdzie 200 osob,3 flagi na płocie w tym 2 debiuty!

Stal Sanok - KARPATY KROSNO
Pierwszy mecz rundy, od razu derby, swietna mobilizacja i dobry wyjazd... ale po kolei. Juz na kilka tygodni przed meczem zaczelismy promowanie wyjazdu (plakaty, banery, informacje na necie...). Wszystko to przyniosło kapitalny efekt. Do Sanoka dociera nas w sumie około 320-350 osób (w tym 39 Glinik, 33 Czuwaj, 10 Nafta i 2 Unia)! Jedziemy czterema mocno wypchanymi autokarami, dwoma busami oraz kilkoma autami. Przed wyjazdem psiarnia robi troche problemów (spisywanie itp), ale na 30 minut przed pierwszym gwizdkiem jestesmy juz pod stadionem. Wchodzimy bez wiekszych klopotów. W trakcie wchodzenia na sektor pojawiaja sie na ulicy 2 busy JKSu Jarosław, ale ze wzgledu na mocną obstawe do niczego nie dochodzi. Caly mecz prowadzimy dobry doping, który nasilil sie zwlaszcza w drugiej polowie. Prezentujemy też napis "Kosovo je Srbija" podświetlony stroboskopami. W przerwie pod klatkę podbiegają gospodarze wraz ze zgodami, w sumie nic konkretnego, troche szarpaniny przez siatke, gdy Stal wycofuje sie, my staramy sie wylamac plot, ale jestesmy mocno zgazowani (Stal z resztą podobnie) i na tym koniec zabawy... Po meczu spokojnie wracamy do Krosna. Dzieki dla Unii, Glinika, Czuwaju i Nafty za wsparcie!

Hetman Zamość - Resovia Rzeszów
Resovi:2 autokary + okolo 30 aut ( +/- 300 os. w tym ŁKS i Stalówka)

GKS KATOWICE - Śląsk Wrocław
Widzów 10680( tyle biletów zostało sprzedanych ).WKS Śląsk około 1000 . GieKSa prezentuje pokaz Ultras,na Śląsku kilka opraw.

Motor-Jastrzebie
kolo 500 Jastrzebia, prawie 200 Hutnika i ok 40-50 Chemika (wg roznych danych) zjawilo sie w Lublinie

Powiślanka Lipsko-Polonia Iłża 16-03-2008
Na najważniejszy mecz tej rundy u siebie z iłżecką Polonią tworzymy 200-230 osobowy młyn. Wspiera nas tego dnia 37 fanów Broni i 39 kibiców sandomierskiej Wisły. Wywieszamy 6 flag w tym 2 Wisły. Na meczu prezentujemy wielopunktową opraw ,race 35szt.odpalane na raty , baloniada w barwach kartoniada w barwach, serpentyny 500 szt. które rzucamy na dwa razy w pierwszej połowie, konfettiduże zielono-czerwone świece dymne 4 szt. sektorówka w asyście wulkanów,konfetti, flagi na drzewcach oraz folie na cały sektor ,,Powislanka herb Lipsko,, którą podświetlamy 20szt.Ogni Wrocławskich a po bokach sektora odpalamy 25 stroboli. Przez cały mecz z małymi przerwami prowadzimy dobry doping przy czym często ,,pozdrawiamy ,, gości jak i oni Nas. Na stadionie jak i poza nim tego dnia było bardzo dużo policji która obstawia obydwa sektory więc nie było mowy o jakiejkolwiek konfrontacji obu ekip.Na koniec meczu palimy kilka szali Radomiaka i bluze Polonii. Goście przyjerzdzaja w jakieś 70 os., tym 30 fanów Prochu Pionki którzy w nie czekają do końca meczu i w jakiejś 75min.opuszczaja stadion. Polonia wywiesza jedną flagę ,,Iłżeccy Kibice,, i transparent która po pierwszej połowie ściągają a w jej miejsce wieszają wizytówkę i coolturystów . Trochę ultrasuja min. flagi na kijach sektorówka z herbem .Na koniec wielkie dzięki dra Broni i Wisły za wsparcie na tym meczu.

Siarka Tarnobrzeg - Unia Nowa Sarzyna
0 Unistów w Tarnobrzegu ze względu na zamknięty sektor dla kibiców przyjezdnych

Kmita Zabierzów - Stal Stalowa Wola
Na wyjeździe w Zabierzowie melduje się 137 osób Ze Stali. Dopingują przez całe spotkanie z dodatkiem nowego bębna. Podróż w obie strony spokojna z dużą ilością mundurowych.

Warta Poznań - Piast Gliwice
Piasta w Poznaniu 150 osób. Doping średni , z lepszymi i gorszymi momentami , Warta ma jeden pokaz Ultras

Świt Nowy Dwór - Stomil Olsztyn
Na mecz do Nowego Dworu Mazowieckiego 2 autokarami,2 busami i około 10 furami (2 fury Polonii Bydgoszcz) dotarło 211 Stomilowców z 11 flagami (w tym 2 debiutujące flagi OKS i Ave Stomil) i 2 flagi Polonii Bydgoszcz. Na początku drugiej połowy meczu odpalamy 10 rac. Gospodarze z Ultras prezentują również race, stroboskopy oraz sektorówke. Bramkę na 1:0 dla Stomilu z rzutu karnego strzelił Paweł Łukasik. Chwilę po bramce dla nas gospodarze wyrównali.

Lechia - Wisła Płock
Opis kibica z Gdańcka:
Na stadionie 11000 widzów, w tym około 300 Petry którzy przyjeżdzają lekko spóźnieni. Mają ze sobą flagi i prezentują dwie oprawy jedna z transparentem "a Ty co robisz z rodziną w weekendy?" czy coś na ten styl, do tego sektrorówka, a wszystko uzupełniała pirotechnika. Druga to flagi na kij którymi w drugiej połowie pomachali około 10 minut. Od czasu do czasu coś śpiewali, ale raczej nie słyszalni. Ogólnie dobrze się zaprezentowali. Ale czas na nas, na pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu w Gdańsku przybyło jak już wspomniałem 11000 widzów. Nasz doping ogólnie na poziomie, z lepszymi i gorzymi momentami, ale bez rewelacji, stać nas na dużo więcej. W pierwszej połowie prezentujemy oprawę na którą składały się duży transparent z folli o treści "Powraca blask naszej chwały" podświetlona pirotechniką do tego sektorówka, dużo rac i bengali. Na meczu debiutują flagi "Oliwa" i "Orunia". Wywieszamy również transparent o treści "Kosovo jest Serbskie, Trójmiasto jest Lechii". Piłkarze wygrywają mecz 1:0, strzelając bramke na początku meczu tym samym awansujemy na wicelidera II ligi. Szacunek dla Kibiców Petry za przybycie i dobre zaprezentowanie się.