Polaczenie Slaska Wroclaw i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.
Dodane przez administrator dnia Marzec 03 2008 13:27:36
"Dziś w samo południe w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, w której prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, oraz prezes Dyskobolii - Zbigniew Drzymała podpisali wstępną umowę na mocy której, po zakończeniu sezonu 2007/08 dojdzie do połączenia Śląska Wrocław i Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski.


Więcej w rozwinięciu newsa
Rozszerzona zawartość newsa
W następnym sezonie klub będzie grać w ekstraklasie jako Śląsk Wrocław. Dyskobolia podzieli los Amiki Wronki i przestanie istnieć. Piłkarze obecnego Groclinu wzmocnią "nowy" Ślask, a obiekty w Grodzisku zostaną bazą treningową, która służyć będzie wrocławskiemu klubowi.
W nowej spółce 80% udziałów przypadnie gminie Wrocław, natomiast Drzymała będzie dysponował pakietem mniejszościowym. Nowy Śląsk, którego nazwa nie zmieni się nawet w najdrobniejszym szczególe, wystąpi o licencje do PZPN najprawdopodobniej na podstawie licencji Dyskobolii.

Uzależnione jest to od wywalczenia przez Dyskobolię (bądź nie wywalczenia) miejsca premiowanego udziałem w europejskich pucharach. Kadrę zespołu stanowić będą zawodnicy obu klubów a końcowym jej kształcie zadecyduje nowy trener, którego nazwisko poznamy po zakończeniu sezonu. Nie jest wykluczone, że będzie nim dalej Ryszard Tarasiewicz.

Umowa wstępna zakłada powstanie jednego klubu. Jak powiedział Dutkiewicz: "Ten byt, którego powstanie deklarujemy, zachowa nazwę, barwy i tradycję klubu Śląsk Wrocław".

Podpisanie umowy ostatecznej nastąpi najprawdopodobniej w czerwcu. Zgodnie z zapisami preumowy, Drzymała zostanie nowym prezesem Śląska Wrocław."
www.wp.pl